فنگ شویی چیست؟ فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی علمی است که نشات گرفته از استادان و بزرگان چین باستان می باشد . و برمردم مشرق زمین تاثیر بسزایی داشته . بنیان گذار این علم چینی ها می باشند.

فنگ شویی مملو از بنیادهای راز گونه می باشد و تاثیر خوبی در بین مردمان دارد .

تمامی این علم بر خلاف ظاهرش حاکی از عمق می باشد و مفاهیم بسیار بسیار ریشه داریست می باشد .

تصاویری که چینی ها در خانه هایشان آویزان می کنند حکایت و داستان جالبی است مثلا اگر تصویری از خانواده آویزان باشد که زنی گریه کند یا مردی ژنده پوش باشد نشانگر فقر آنها می باشد و گریه زن نمایانگر از دست دادن عزیزی می باشد.

این نمادها بیان کننده نگرش چینی ها به محیط اطراف خود می باشد.

فنگ شویی

غاز: عشق و روابط عاطفی – حتما بایدتعداد آنها دو عدد باشد و اسطوره عشق ابدی و وفاداریست این نماد باید درجنوب غربی اتاق نصب شود.

 

فنگ شویی

سگهای فو : محافظت از خانه – این سگها به شیر شباهت دارند جلوگیری از تاثیر منفی در خانه .

این نماد خانه و محل کار را از انرژی های منفی پاک نگه می دارند معمولا در خارج از درب ورودی خانه و درارتفاع بلند قرار می گیرند.

 

فنگ شویی

ساعت زنگدار : از بین بردن خواص نامطلوب ستارگان دنباله دار بهترین نوع آن جنس فلزی آن می باشد .

در بالا بردن انرژی چی در خانه بسیار موثر است در منزل و محل کار ساعت باید در مکانی قرار گیرد که اثر مخرب ستاره دنباله دار ۵ زرد را که زمان و مکان قرار گیری ان در جدول فصل باد زنگ آمده را از بین ببرد .

 

177092

اژدر لاک پشت : در فرهنگ چین اژدها و لاک پشت دو جانور می باشد که سر اژدها وبدن لاک پشت می باشد که آن روی سکه ها و شمش های طلا خوابیده و در دهان آن سکه ای وجود دارد که مفاد ثروت و پول را می رساند .
و لاک پشت کوچکی که در پشت اژدرلاک پشت قرار دارد نشانه فرزندان سالم می باشد .

اژدر لاک پشت را در دو قسمت خانه قرار می دهند شمال خانه و شرق اما در محل کار درست روبروی خودتان قرار می گیرد.

 

فنگ شویی

چی لین : یک جانور اساطیر چینی است . معنای آن اسب تک شاخ است این جانور را (اژدر اسب) می نامند – سر آن اژدها و تن آن اسب می باشد .

این نماد برای پیروزی -طول عمر- شهرت و برای کسی که باردار است یعنی به او فرزند پسر اعطا می شود .

بودن این نماد درمحل زندگی باعث جذب دم کیهانی اژدها می شود که شانس بزرگی رابا خود دارد .

مکان آن در اطاق نشیمن نزدیک در ورودی ساختمان می باشد .

این نماد برای کسانی که دنبال پیشرفت شغلی و شهرت و مقام هستند بکار می رود یا آن را روی میز کار خود درکنار حود برای خوش شانسی می گذارند.

این نماد باید از فلز برنج و بصورت دوتایی قرار می گیرد.

 

فنگ شویی

یا گودا : یا برج دانش می نامند – سوق دادن ذهن به نظم و آرامش می باشد .

این نماد برای کسانی که به دنبال پیشرفت علمی هستند به کار می رود. یاگودا را معمولا دراطاق کودکان که تمرکز حواس ندارند و بی دقتی دارند استفاده می کنند.

این نماد انرژی های منفی را از بین می برد .

مکان آن شمال شرقی اتاق کودک است .

یاگودا بین انرژی (EIN) و (YANG) تعادل ایجاد می کند .

 

فنگ شویی

کاسه مرتعش : این کاسه برای تصفیه انرژی استفاده می شود و انرژی های منفی را خنثی می کند و همچنین برای هماهنگی و سازگاری بین افراد یک خانه استفاده می شود .

این کاسه توازنی بین انرژی های یانگ و یین ایجاد می کند .معمولا ان را روی یک بالش از جنس ساتن می گذارند که صدای آن رسا تر شود . جنس آن از هفت فلز به اشاره به هفت آسمان می باشد که مس- قلع-آهن-سرب- روی و نقره و طلا می باشد .

برای به صدا در آوردن آن دسته چوبی را دور لبه آن بصورت دورانی روی لبه کاسه و در جهت عقربه های ساعت می چرخانند – صدایی که شنیده می شود کم کم فضای اطراف را پاک می کند و این صدا به انرژی پاک چی معروف است.

 

سائو – ایزد: سائو یکی از سه ایزد چین به نام های فوک – لوک- سائو می باشد . و مفاد طول عمر می باشد .

 

فنگ شویی

ایزد: نماد سلامتی -طول عمر-زندگی بدون ناراحتی و با سلامتی می باشد . در این نماد پیر مردی است که عصایی در یک دست و در درست دیگر کدو تنبلی دارد که نشانه طول عمر می باشد .

مکان آن دراتاق نشیمن وروبروی درب ورودی می باشد و نباید در جایی باشد که پنجره-دست شویی- آشپزخانه در جلویا پشت آن باشد.

 

 

فنگ شویی

بادزنگ : نماد خوشبختی می باشد اصولا سرچشمه خوشبختی است تعداد میله ها جنس و محل نصب بسیار در تاثیر ان موثر است .

بادزنگ ۶ میله ای باید درمحل شمال غربی اتاق نشیمن نصب می شود عنصر غالب در این نقطه آهن می باشد واین ۲ با هم شادی و خوشبختی و اقبال می آورد

بادزنگ ۷ میله ای باید در غرب نصب شود.

بادزنگ ۵ میله ای بخت بد را از بین می برد – به قول چینی ها بادزنگ آثار بد بد اقبالی را از بین می برد – ستاره دنباله دار ۵ زرد یک ستاره است که در هر سال موقعیتش را عوض کرده و جایگاهش در خانه عوض می شود و اگر در آن زمان در آن محل باشیم بداقبالی می آورد جدول زیر موفعیت را در سال های متمادی نشان می دهد.

شمال ۲۰۰۰
جنوب غربی ۲۰۰۱
شرق ۲۰۰۲
چنوب شرقی ۲۰۰۳
مرکز ۲۰۰۴
شمال غربی ۲۰۰۵
غرب ۲۰۰۶
شمال شرقی ۲۰۰۷
جنوب ۲۰۰۸
شمال ۲۰۰۹


 

فنگ شویی

بودایی خندان

نماد ثروت ورفاه می باشد خوشبختی و منافع مالی را در بر دارد باید در فاصله ۷۶ سانتی متر از زمین مستقیم جلوی درب ورودی اصلی می باشد و مخصوصا صورت مجسمه روبروی درب ورودی باشد .

این بودا نباید در اطاق خواب و نشیمن باشد . این مجسمه بر حالتهای متفاوتی دیده می شده که بهترین آن در حالت نشسته و کیسه ای از سکه در پشت خود حمل می کند .

 

صدف یا حلزون : نمادی از مسافرت است این نماد برای کسانی که تجارت خارجی دارند یا با کشتی یا هواپیما سفر می کنند استفاده می شود .

برای کسب اعتبار و شهرت در تجارت استفاده می شود .برای موفقیت در تحصیل در بخش شمال شرقی خانه می گذارند برای استحکام روابط خانوادگی در بخش جنوب شرقی خانه می گذارند .

این مبحث بسیار گسترده می باشد و ما با این چند خط فقط چند نماد از فنگ شویی را به شما شناساندیم .

در مطالب بعدی این مبحث را ادامه می دهیم .

* رژیا غفاری متولد ۱۳۴۷ ، دانش آموخته کارشناسی «روان شناسی» دانشگاه تهران، تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه تهران در رشته «معماری داخلی » گذراند. وی هم اکنون در دوره دکترا در همین دانشگاه مشغول به تحصیل می باشد و در عین حال به پژوهش و طراحی در حوزه معماری و دیگر رشته های مرتبط با آن می پردازد. کلاس های درس وی نیز در مجتمع فنی تهران (نمایندگی میرداماد) برگزار می گردد.

منبع : برترینها

Save

1,393
0

عمومی

آرشیو

افزایش مهارت‌ همدلی کردن با دیگران

مهارت‌ همدلی کردن, افزایش مهارت همدلی کردن, همدلی با دیگران مهارت‌ همدلی کردن, افزایش مهارت همدلی کردن در این مطلب از ابرتازه ها درباره افزایش...