قتل کودک بی گناه درگرداب شوم ازدواج خيابانی! قتل کودک بی گناه درگرداب شوم ازدواج خيابانی!

ghatl2

با اعلام رضایت زنی که فرزند ۱.۵ ماهه اش در جریان یک ازدواج شوم خیابانی به قتل رسیده بود، این پرونده جنایی به دادگاه کیفری استان خراسان رضوی ارسال شد.

دقایق اولیه بامداد دوازدهم اسفند سال ۱۳۹۰، ماموران کلانتری شهید رجایی مشهد در جریان مرگ کودک ۱.۵ ماهه ای در بیمارستان امام زمان (عج) قرار گرفتند و بلافاصله عازم مرکز درمانی شدند.چگونگی مرگ مشکوک این کودک و اظهارات کادر درمانی، موجب شد تا ماموران با حساسیت ویژه ای موضوع را پی گیری کنند. آنان در اولین اقدام مراتب را به قاضی اسماعیل شاکر (قاضی ویژه قتل عمد در زمان حادثه) اطلاع دادند و دقایقی بعد تحقیقات با حضور مقام قضایی در بیمارستان آغاز شد.

مادر ۳۰ ساله این کودک که در بیمارستان حضور داشت به قاضی شاکر گفت: به دلیل اختلافاتی که با همسرم داشتم او عصبانی شد و در همین حال پسرم را بالای سر برد و محکم به زمین کوبید! وقتی دیدم او بی حال روی زمین افتاده با مادرم تماس گرفتم که با وساطت او فرزندم را به بیمارستان بردیم اما پزشکان اعلام کردند وی علایم حیاتی ندارد. به دستور قاضی ویژه قتل عمد، مادر معتاد این کودک بازداشت شد و همسر او نیز تا سپیده دم در چنگ ماموران گرفتار شد.

این جوان ۲۱ ساله در اعترافات خود گفت: مدتی قبل همسرم را در خیابان سوار خودرو کردم و وقتی فهمیدم او مطلقه است با او آشنا شدم و بدین ترتیب با اجاره کردن یک منزل در شهرک شهید رجایی زندگی خودمان را آغاز کردیم. این جوان در حالی که نتوانست هیچ مدرکی را برای ثبت واقعه ازدواج ارائه کند افزود: پدر و مادرم از وجود این فرزند بی اطلاع بودند و ما با یکدیگر اختلافات زیادی داشتیم.

این گزارش حاکی است: متهم این پرونده جنایی سپس در بازسازی صحنه جنایت که با حضور مقام قضایی و کارآگاهان پلیس جنایی آگاهی انجام شد گفت: حاصل ازدواج ما یک نوزاد ۱.۵ ماهه بود روز حادثه من وهمسرم که هر دو موادمخدر مصرف می کنیم با هم درگیری لفظی پیدا کردیم اما در یک لحظه من عصبانی شدم و نوزاد را بلند کردم و به زمین کوبیدم که دیدم فوت کرده است. اظهارات متهمان این پرونده درحالی بود که پزشک قانونی با انجام آزمایش های ژنتیکی اعلام کرد: رابطه پدری بین کودک (مقتول) و جوان ۲۱ساله وجود ندارد.گزارش خراسان حاکی است: با این اعلام نظر پرونده جنایی وارد مرحله جدیدی شد و متهمان دوباره مورد بازجویی قرار گرفتند.

(ف- ب) مادر کودک در این باره گفت: ۳ماه قبل از این که با الف -خ (متهم) آشنا شوم در صیغه فردی به نام (م – ر) بودم که تبعه کشور افغانستان بود. در این مدت چند بار به خانه او رفته بودم اما به خاطر این که مهریه مرا پرداخت نکرد و صیغه ام تمام شده بود از او جدا شدم و او هم به افغانستان رفت. دو هفته بعد از این ماجرا با (الف- خ) آشنا شدم و زندگی جدیدی را شروع کردم. متهم ۲۱ساله نیز در این باره به مقام قضایی گفت: کنار خیابان (ف) را سوار خودرو کردم ولی چون شناسنامه نداشت نتوانستیم ازدواجمان را ثبت کنیم وقتی روز ولادت نوزاد رسید من کمی مشکوک شدم چون هنوز بیشتر از ۷ماه از ازدواج ما نگذشته بود اما همسرم گفت: چون موادمخدر مصرف می کند نوزاد زودتر به دنیا آمده است من هم باور کردم.

پس از اعترافات صریح متهمان و انجام تحقیقات تکمیلی، کیفر خواست این پرونده جنایی از سوی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد صادر شد. (الف- خ) به اتهام قتل عمدی کودک، استعمال موادمخدر و عدم ثبت ازدواج دایم و (ف- ب) نیز به اتهام استعمال موادمخدر به زودی در دادگاه کیفری استان خراسان رضوی محاکمه می شوند.

خراسان

748
0

حوادث

آرشیو

ماجرای آزار جنسی دانش آموزان یک مدرسه در غرب تهران

ماجرای آزار جنسی دانش آموزان دبیرستانی در غرب تهران ماجرای آزار جنسی گروهی : ماجرای تکان‌دهنده اذیت و آزار گروهی دانش‌آموزان یک دبیرستان پسرانه...