بورس بی‌رمق شد بورس بی‌رمق شد

اخباراقتصادی,خبرهای اقتصادی,بورس

رئیس کل سازمان مالیاتی با بیان اینکه گسترش عدالت و افزایش کارایی از اهداف نظام مالیاتی است گفت: پیگیر اجرایی شدن قانون نصب، راه اندازی و استفاده از سامانه صندوق‌های مکانیزه فروش هستیم.

به گزارش ایسنا، بورس اوراق بهادار تهران در معاملات آخرین روز هفته روند کم رمقی را تجربه کرد و بعد از طی کردن فراز و فرود زیاد در محدوده ی منفی، به رشد ۴۹ واحدی بسنده کرد.

به این ترتیب اگرچه بازار سهام در روزهای اخیر از شدت هیجانات خود کاسته و با افت و خیز زیادی مواجه می شود اما همچنان میانگین ارزش و حجم معاملات و همچنین بازدهی سهامداران مثبت بوده و برخی شرکتهای سودهای چشمگیری نصیب همراهان خود کردند.

نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و عرضه سهم از سوی حقوقی ها که نیاز به نقدینگی دارند و نیز شناسایی سود از سوی برخی سهامداران موجب حاکم شدن جو نوسانی در بازار سهام شده است که ممکن است تا روزهای پایانی سال ادامه پیدا کند اما به گفته ی کارشناسان این روند نگران کننده نبوده و بعد از یک ماه و نیم رشد مداوم طبیعی است و به زودی بورس تهران به دلیل وجود اخبار مثبت روند صعودی خود را‌آغاز می کند.

بر این اساس در بازار کم رمق و رونق امروز شرکتهای مخابرات، غدیر، پتروشیمی فجر، کشتیرانی، تاپیکو، نفت و گاز پارسیان، پالایشگاه بندرعباس به همراه ایران خودرو و گروه بهمن تلاش کردند تا با رشد محدود خود شاخص را مثبت نگه دارند اما در این میان شرکتهای پالایشگاه اصفهان، فولاد مبارکه، ماشین سازی اراک، بانک ملت، تجارت و پارسیان با روند نزولی خود مانع از رشد بیشتر شاخص شدند.

در بازار امروز همچنان شرکتهای خودرویی مورد توجه اهالی تالار شیشه ای قرار گرفتند و با افزایش تقاضا مواجه شدند به طوری که ایران خودرو دیزل، تولید محور خودرو و محورسازان ایران خودرو از شرکتهای دارای بیشترین صف خرید بودند در حالی که شرکتهای ماشین سازی اراک، چادرملو و پلی اکریل بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

همچنین در معاملات امروز بیش از یک میلیارد و ۹۵ میلیون سهم به ارزش ۵۲۱ میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه در سطح ۳۳۵ هزار میلیارد تومان قرار گرفت.

 

اخبار اقتصادی – ایسنا

876
0

اخبار

آرشیو

علت بالابودن تعداد فوتی کرونا در ایتالیا چیست؟

علت بالابودن تعداد فوتی کرونا در ایتالیا  «فادیم بوسبلوف»، متخصص ژنتیک روس با توجه به شیوع گسترده کرونا در ایتالیا و بالا رفتن آمار...