قربانیان نخست کلاس‌های تشریح قربانیان نخست کلاس‌های تشریح

قربانیان نخست کلاس‌های تشریح

قربانیان نخست کلاس‌های تشریح چه چیز هایی هستند؟ هر ساله میلیون‌ها حیوان در مدارس راهنمایی، دبیرستان و کالج‌های سراسر جهان، تشریح و کالبدشکافی می‌شوند. پس از برش زدن حیوانات بدن آن‌ها را تشریح می‌کنند. از نظر بسیاری از کار‌شناسان، این کار نه تنها باعث از بین رفتن تعداد زیادی از حیوانات بی‌گناه می‌شود، بلکه به چرخهٔ طبیعت نیز آسیب وارد می‌کند.

قربانیان نخست کلاس‌های تشریح

به گزارش «تابناک باتو» قورباغه‌ها یکی از رایج‌ترین حیواناتی هستند که در دبیرستان‌ها و مراحل پایین‌تر از دانشگاه تشریح و کالبدشکافی می‌شوند. از دیگر حیوانات مورد استفاده می‌توان به سگ‌ها، گربه‌ها، خوک‌ها، ماهی‌ها و خزندگانی مثل مار و کرم اشاره کرد.

 
تأمین حیوانات کلاس‌های کالبد شکافی یک تجارت پرسود برای برخی به شمار می‌رود. این افراد از این کار پول خوبی به جیب می‌زنند. آن‌ها با پرورش حیوانات مناسب این کار و فروش آن به مدارس درآمد کسب می‌کنند. تعدادی از حیوانات هم مستقیم از حیات وحش آورده و یا از شرکت‌های نگهداری از حیوانات خریده می‌شوند.

بنا بر این گزارش، بسیاری از این شرکت‌ها اجساد گربه‌های بسیاری را به مدارس می‌فروشند و ادعا می‌کنند که آن‌ها گربه‌های ولگردی بوده‌اند که جسد آن‌ها را از خیابان پیدا کرده‌اند. اما نکته تأسف برانگیز این است که بسیاری از این حیوانات با شیوه‌های غم انگیز و ناراحت کننده کشته می‌شوند.

یک فعال حقوق حیوانات ادعا می‌کند که حیوانات در اتاق گاز و یا تزریق فرمالدئید به فرمول HCHOکشته می‌شوند. مرگ با فرمالدئید بسیار سخت، رنج آور و همراه با سوزش باورنکردنی است. حیوانات پس از تزریق این مواد تا دقایقی طولانی با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند و سپس می‌میرند.

قربانیان نخست کلاس‌های تشریح

قربانیان نخست کلاس‌های تشریح

کلاس‌های کالبد شکافی در دوره‌های دبیرستان و راهنمایی باعث می‌شود تا دانش آموزان بی‌رحم بار بیایند و تقدس زندگی برای آنان از بین برود. نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که بسیاری از دانش آموزان از تشریح بدن حیوانات خوششان نمی‌آید و حس عذاب وجدان و ناراحتی دارند. حتی این مسأله منجر می‌شود تا بسیاری از آن‌ها تحصیلات خود را در رشته‌های تجربی و علوم ادامه ندهند. این پژوهش نشان داد که بسیاری از آن‌ها دچار سنگدلی و بی‌رحمی در مواجهه با اطرافیان خود شده‌اند.

لری ولف یک دانش آموز مخالف با کالبدشکافی حیوانات می‌گوید: وقتی راه‌های دیگری برای یادگیری هست چرا باید اول از همه برویم سر وقت کشتن حیوانات؟

اشلی کروت نیز که یک دانش آموز دبیرستانی است و به دلیل شرکت نکردن در این کلاس‌ها واحد درسی خود را مردود شده است، می‌گوید: دوست ندارم برای یادگیری‌ام حیوانات را عذاب دهم. در برخی ایالت‌های آمریکا از جمله ویرجینیا و کالیفرنیا قوانینی تصویب شده است که به دانش آموزان اجازه می‌دهد، در این کلاس‌ها شرکت نکنند.

خواندنی های جالب

آرشیو

حالت دلت که خوب باشه و حال دلت که خوب نباشه + عکس نوشته و متن

حالت دلت که خوب باشه دلنوشته های زیبا درباره خوب بودن حال دل آدم و متفاوت دیدن زندگی همراه با عکس نوشته های حال...