طرز پخت خورش بامیه بادمجان طرز پخت خورش بامیه بادمجان

طرز پخت خورش بامیه بادمجان

طرز پخت خورش بامیه بادمجان خیلی آسان است. خورش بامیه بادمجان یکی از غذا هایی است که خیلی از ایرانیان دوستش دارند و بسیار غذای خوشمزه و خوش بو است پس به شما توصیه می کنم طرز پخت خورش بامیه بادمجان را یاد بگیریرد و از آن لذت ببرید پس اگر می خواهید طرز پخت خورش بامیه بادمجان را یاد بگیرید و از خوردن این غذا لذت ببرید در ادامه مطلب همراه ما باشید

مواد لازم برای پخت خورش بامیه بادمجان:

بادمجان ۶ عدد
بامیه ۵۰۰ گرم
مرغ ۱ عدد
غوره ۲۵۰ گرم
پیاز متوسط ریز شده ۲ عدد
رب گوجه فرنگی ۱ قاشق
روغن به میزان لازم
نمک و زردچوبه به میزان لازم
فلفل سیاه به دلخواه

طرز پخت خورش بامیه بادمجان

طرز پخت خورش بامیه بادمجان:

کمی روغن در یک قابلمه مناسب بریزید و وقتی خوب داغ شد پیازها را در آن سرخ کنید تا طلائی رنگ شوند.
مرغ تکه شده را در پیاز ها میریزیم و کمی تفت بدهید تا رنگ مرغ کمی سفید و طلائی شود. حالا نمک و زرد چوبه را به همراه رب گوجه فرنگی اضافه کنید و کمی هم بزنید. ۱ لیوان آب درون قابلمه ریخته و حرارت را ملایم کنید و اجازه دهید تا مرغ بپزد.
بادمجانها را پوست بگیرید و خوب بشوئید. بادمجانها را از پلو کمی چاک بدهید. آنها را به مدت ۴ دقیقه در مایکروفر کباب کنید. حالا بادمجانها را در یک تابه با کمی روغن، کمی سرخ کنید. بعد از اینکه آنها را سرخ کردید روی دستمال آشپرخانه قرار دهید تا روغن اضافی گرفته شود.
غوره ها را بشوئید و کمی نمک روی آن بپاشید، غوره ها را درون چاک بادمجانها قرار دهید.
بامیه ها را شسته و چوب آن ها را ببرید. درون قابلمه مرغ بریزید و بادمجانها را روی آن قرار دهید. خورش را روی حرارت ملایم بپزید تا بادمجانها و مرغ کاملا در خورش جا بیفتند. 

آموزش آشپزی

آرشیو

نحوه درست کردن پیتزا بادمجان

طرز تهیه پیتزا بادمجان مواد لازم برای پیتزا بادمجان برای ۴ نفر :  بادمجان دلمه ای بزرگ ۱ عدد  پیاز کوچک   ۱ عدد  فلفل...