هندی ها چه حیواناتی را می پرستند؟ هندی ها چه حیواناتی را می پرستند؟

هندی ها چه حیواناتی را می پرستند؟

هندی ها چه حیواناتی را می پرستند؟ در فرهنگ هندو حیوانات مقدس هستند. از نظر آن‌ها حیوانات وسایل نقلیه خدایان هندو و یا خود خدایان هستند. گاو نر، ببر و موش از نظر آن‌ها از مهم‌ترین وسایل نقلیه خدایان هستند. معبد کارنی ماتا در راجستان هند مملو از هزاران موش است. عقاب و طاووس نیز از دیگر حیوانات مورد پرستش هندیان هستند.

هندی ها چه حیواناتی را می پرستند؟

بنا بر این گزارش، هندیان تنها به پرستش حیوانات بسنده نمی‌کنند، بلکه از نظر آن‌ها برخی پرندگان کوچک، رودخانه‌ها و زمین‌ها هم قابل پرستش هستند. اگر به خیابان‌های هند نگاه کنید، می‌بینید که چگونه مردم در کنار میمون‌ها و مار‌ها و… زندگی می‌گذرانند.

گاو یکی از مقدس‌ترین حیوانات مردم هند است، ذبح و کشتن گاو در هند ممنوع است.

هندی ها چه حیواناتی را می پرستند؟

میمون در اعتقاد هندیان دارای قدرت و استقامت بسیار است. آن‌ها میمون را می‌پرستند. در معبد کالتا و جیپور هند هزاران میمون آزادانه زندگی می‌کنند. این معابد از جاذبه‌های گردشگری هند نیز به شمار می‌روند.

فیل برای هندیان خدای موفقیت و تحصیل است و جایگاه به سزایی در فرهنگ و تاریخ هندوان دارد. آن‌ها در جنگ‌ها و یا برای حمل ارابه‌ها از فیل استفاده می‌کردند. در هند هر معبدی یک فیل اختصاصی دارد. سالانه مراسم خاصی با حضور فیل‌ها در این کشور برگزار می‌شود.
هندی ها چه حیواناتی را می پرستند؟

 

ببر بنگال نماد کشور هند و مورد پرستش هندیان است.
مار کبری از دیگر حیواناتی است که مردم در هند می‌پرستند

خواندنی های جالب

آرشیو

حالت دلت که خوب باشه و حال دلت که خوب نباشه + عکس نوشته و متن

حالت دلت که خوب باشه دلنوشته های زیبا درباره خوب بودن حال دل آدم و متفاوت دیدن زندگی همراه با عکس نوشته های حال...