خیانت مردان عاشق به همسرشان خیانت مردان عاشق به همسرشان

خیانت مردان عاشق به همسرشان

خیانت مردان عاشق به همسرشان محققان می‌گویند، حتی وقتی زندگی مشترک به شرایط ایده‌آل برمی‌گردد و مردها از بودن در کنار همسرشان احساس رضایت می‌کنند، دل‌شان برای خیانت کردن تنگ می‌شود.

خیانت مردان عاشق به همسرشان

خیانت مردان عاشق به همسرشان

کسی که همسرتان با او وارد رابطه عاطفی می‌شود، غریبه نیست. بررسی‌ها نشان می‌دهد، جرقه یک عشق خارج از عرف ناگهان زده نمی‌شود و اغلب مردهای خیانتکار با کسی رابطه عاطفی برقرار می‌کنند که مدت‌هاست او را می‌شناسند.

خیانت یکی از بد‌ترین اتفاقی است که ممکن است برای هر زندگی زناشویی بیفتد. در خیانت، طرفی که خیانت دیده است دچار افسردگی و ناراحتی‌های جبران ناپذیری می‌شود.

می‌گویند از ۵۰ که بگذرد کار تمام است و مردهای ۲۸ تا ۵۰ ساله هستند که به زنانشان خیانت می‌کنند. اما اگر همسر شما هنوز در سال‌های جوانی است یا تازه به چهل چهلی وارد شده، معنایش این است که سایه احتمالی خیانت هنوز روی زندگی مشترک شما سنگینی می‌کند.

مشکلات جنسی بین همسران تنها دلیل خیانت نیست

می‌گویند ۷۰ درصد طلاق‌ها به‌خاطر مشکلاتی اتفاق می‌افتد که در رابطه زناشویی وجود دارد. اما بررسی‌هایی که در مورد خیانت مردهای متاهل به همسرشان انجام شده، برخلاف تصور رایج، نشان می‌دهد فقط مشکلات جنسی دلیل خیانت نیست. از نظر محققان، شاید رابطه‌ای به دلیل این مشکلات به بن‌بست برسد و به جدایی ختم شود اما تنها ۸ درصد آقایان به‌خاطر کمبود‌های جنسی خیانت می‌کنند. این پژوهشگران می‌گویند محرک اصلی مردهای خیانتکار، نیازهای عاطفی است. با توجه به آمارهایی که از دل این بررسی‌ها استخراج شده است، ۸۴درصد مرد‌ها نارضایتی عاطفی را به‌عنوان دلیل خیانت کردن معرفی می‌کنند و می‌گویند شریک زندگیشان نمی‌تواند احساس خوبی راکه به آن نیازمند هستند در آن‌ها ایجاد کند.

رفیق بد و خیانت

شاید خواندن این مطلب به شما انگیزه بهتری برای کنترل معاشرت‌های همسرتان بدهد. البته قطعا منصرف کردن همسرتان از دیدن دوستانش به‌نفع شما و رابطه‌تان تمام نمی‌شود و تنها می‌توانید با هوشمندی، دوستان وفادارش را بیشتر از خیانتکار‌ها به خانه‌تان دعوت کنید؛ چرا که با توجه به یافته‌های پژوهشگران ۷۷ درصد مردانی که خیانت کرده‌اند، دوست صمیمی خیانتکاری داشته‌اند. این محققان تایید می‌کنند که خیانت واگیردار است و اگر مردی با یک خیانتکار نشست و برخواست داشته باشد، احتمال خائن شدنش بالا‌تر می‌رود.

مردان خیانتکار از اشتباه‌شان آگاهند(خیانت مردان عاشق به همسرشان)

درحالی‌ که اغلب خانم‌ها تصور می‌کنند مردهای خیانتکار به هیچ چیز پایبند نیستند و به قول خودشان با «پر‌رویی» سراغ زن دیگری می‌روند، پژوهش‌ها حاکی از آن است که ۶۶ درصد مرد‌ها وقتی خیانت می‌کنند احساس گناه می‌کنند. پیش از این هم محققان ثابت کرده بودند که خیانت، قلب مرد‌ها را ضعیف می‌کند و باعث می‌شود مردهای خیانتکار بیشتر در معرض مشکلات قلبی و مرگ ناشی از آن‌ها قرار بگیرند. البته پژوهشگران می‌گویند این احساس گناه مرد‌ها را از خیانت منصرف نمی‌کند و انگیزه وفادار ماندن به شریک زندگیشان را در آن‌ها افزایش نمی‌دهد. به همین دلیل از نظر محققان حتی اگر شوهرتان پشیمان شد، احساس گناه کرد و قسم خورد که دیگر به شما خیانت نمی‌کند، نباید حرفش را جدی بگیرید؛ چراکه پشیمانی برای وفادار ماندن کافی نیست.

مردان برای به دست آوردن زن زیبا‌تر خیانت نمی‌کنند

برای به دست آوردن دل مردی که می‌دانید به شما خیانت می‌کند، خودتان را توی باشگاه و دفا‌تر رژیم‌درمانی حبس نکنید. محققان می‌گویند، دلیل خیانت همسرتان به شما، نه به هم ریختگی ظاهریتان بلکه همانطور که گفتیم مشکلات عاطفی میان شماست. این محققان می‌گویند، تنها ۲۱ درصد مردان گفته‌اند که جذابیت ظاهری معشوقه‌شان از همسرشان بیشتر بوده و کمتر مردی است که برای به دست آوردن زنی زیبا‌تر، دست به خیانت بزند.

برای جلوگیری از خیانت مراقب ملاقات‌های کاری همسرتان باشید

نمی‌توانید به همه زنانی که در جلسه‌های کاری در کنار همسرتان می‌نشینند یا با او به ماموریت می‌روند، برچسب بزنید. اما محققان می‌گویند احتمال اینکه یک مرد مستعد خیانت با یکی از همکارانش رابطه عاطفی برقرار کند، کم نیست. پژوهشگران معتقدند، ۴۰ درصد مردهایی که خیانت کرده‌اند، در محیط کار با کسی که به او علاقه‌مند شده‌اند، آشنا شده‌ و رفتن به کنفرانس، جلسه مشترک، ماموریت کار دست آن‌ها داده است.

اغلب مرد‌ها زمانی که عاشق همسرشان هستند، خیانت می‌کنند(خیانت مردان عاشق به همسرشان)

هیچ چیز به اندازه دوست داشته نشدن نمی‌تواند یک زن را ویران کند. اغلب زنانی که با خیانت همسرشان مواجه می‌شوند، قبل از هر چیز می‌پرسند: «دوستش داری؟ من‌رو هم هنوز دوست داری؟» اما محققان می‌گویند دلیلی ندارد که خانم‌ها نگران دوست داشته نشدن باشند. آن‌ها دریافته‌اند که اغلب مرد‌ها درحالی به شریک زندگیشان خیانت می‌کنند که عاشقش هستند.

هووی شما کنار دستتان است

کسی که همسرتان با او وارد رابطه عاطفی می‌شود، غریبه نیست. بررسی‌ها نشان می‌دهد، جرقه یک عشق خارج از عرف ناگهان زده نمی‌شود و اغلب مردهای خیانتکار با کسی رابطه عاطفی برقرار می‌کنند که مدت‌هاست او را می‌شناسند.

محققان در بررسی‌هایشان ثابت کرده‌اند، برای محافظت کردن از زندگی‌ای که دچار تنش و سردی شده، بهترین کار چند وقت فاصله گرفتن از یکدیگر است. آن‌ها می‌گویند وقتی چنین فاصله‌ای ایجاد می‌کنید، زندگی مشترکتان را در برابر خیانت بیمه می‌کنید. پژوهشگران دیگری ثابت کرده‌اند که خیانت کردن از نظر بسیاری از مرد‌ها، راهی برای محافظت از زندگی مشترکشان است. آنهایی که دچار دلسردی و طلاق عاطفی شده‌اند، سعی می‌کنند به جای حل بحران‌هایشان و برای حفظ زندگی مشترکشان خیانت کنند و جاهای خالی را با حضور کس دیگری پر کنند تا زندگی مشترکشان تمام نشود و با وجود همه خلأ‌ها سر جای خودش بماند.

بعد از خیانت همسرتان، به خاطر بچه‌‌هایتان می‌مانید

تا دلتان بخواهد فیلم و سریال در مورد زنانی که با وجود باخبر بودن از خیانت همسرشان سر خانه و زندگیشان مانده‌اند، ساخته شده است. محققان می‌گویند، این فیلم‌ها دروغ را روایت نمی‌کنند و در دنیای واقعی هم اغلب زن‌هایی که همسر خیانتکار دارند، از لغرش‌های شریک زندگیشان باخبرند؛ اما به‌خاطر محافظت از فرزندانشان وانمود می‌کنند که چیزی نمی‌دانند.

مردان خیانتکار همیشه برای خیانت کردن دلتنگ می‌شوند

بسیاری از مردهایی که برای جبران خلأهای زندگی مشترکشان رابطه موازی‌ را تجربه می‌کنند، بعد از گذشت مدتی رضایت قبلی را از زندگی در کنار همسرشان پیدا می‌کنند و حتی گاهی قید کسی را که به او دل بسته بودند به‌خاطر شریک زندگی خود می‌زنند. اما محققان می‌گویند، حتی وقتی زندگی مشترک به شرایط ایده‌آل برمی‌گردد و مرد‌ها از بودن در کنار همسرشان احساس رضایت می‌کنند، دلشان برای خیانت کردن تنگ می‌شود.

زناشویی ، رابطه زن و مرد

آرشیو

سوالات جنسی پیش از ازدواج

پرسیدن سوالات جنسی, سوالات جنسی, سوالات جنسی پیش از ازدواج پرسیدن سوالات جنسی, سوالات جنسی پیش از ازدواج در این مطلب از ابرتازه ها...