درست کردن جعبه هدیه با کاغذهای رنگی درست کردن جعبه هدیه با کاغذهای رنگی

درست کردن جعبه هدیه با کاغذهای رنگی

جعبه‌ای از جنس کاغذهای رنگی ، جعبه کادو ، بسته بندی کادو ، ساخت جعبه کادو

درست کردن جعبه هدیه با کاغذهای رنگی | جعبه‌ای از جنس کاغذهای رنگی ، جعبه کادو

اگرچه ممکن است روش‌های مختلفی برای تهیه جعبه‌های کاغذی وجود داشته باشد، اما این جعبه‌ها که از آنها به عنوان جعبه‌های مازو (Masu)‌ نام برده می‌شود یکی از متداول‌ترین جعبه‌هایی هستند که به روش اوریگامی ساخته می‌شوند.

۱ ـ کاغذ را به صورت افقی و عمودی از وسط به دو قسمت تقسیم کرده و تا بزنید تا خط‌هایی مشابه آنچه در شکل می‌بینید، در سطح آن ایجاد شود.

۲ ـ چهارگوشه کاغذ را مطابق آنچه در شکل می‌بینید به طرف نقطه مرکزی کاغذ تا بزنید.

۳ ـ قسمت بالایی و پایینی این مربع را به طرف خط میانی کاغذ تا بزنید و سپس آن را باز کنید تا خطوط تا در محل خط‌چین‌هایی که در شکل می‌بینید ایجاد شود.

۴ ـ دو قسمت مثلثی شکل بالا و پایین شکل را باز کنید.

۵ ـ دو گوشه کناری شکل را به طرف نقطه مرکزی شکل تا بزنید.

۶ ـ مطابق آنچه در شکل می‌بینید، گوشه بالایی شکل را از محل خط‌چین مشخص شده به طرف پایین تا زده و دوباره آن را باز کنید.

۷ ـ مانند مرحله قبلی، گوشه بالایی شکل را در جهت مخالف تا زده و دوباره‌ آن را باز کنید تا در بالای شکل دوخط تای مورب داشته باشید.

۸ ـ در این مرحله باید مراحل ۶ و ۷ را برای قسمت پایین شکل هم تکرار کنید تا در نهایت ۴ خط تای جدید در بالا و پایین شکل (در محل خط‌چین‌های مشخص‌شده در تصویر)‌ داشته باشید.

۹ ـ از یک انتهای شکل، این شکل را در محل خطوط تای ایجاد شده روی کاغذ از هم باز کنید. به این ترتیب قسمت بالای کاغذ در جهت عمودی قرار خواهد گرفت.

۱۰ ـ قسمت بالای شکل را به طرف داخل تا بزنید.

۱۱ ـ مراحل ۹ و ۱۰ را در قسمت مقابل تکرار کنید و به این ترتیب ساخت این جعبه به پایان خواهد رسید. اگر می‌خواهید برای این جعبه یک در بسازید می‌توانید از همین روش برای ساخت آن استفاده کنید، البته باید کاغذی را که برای ساخت در انتخاب می‌کند کمی بزر‌گ‌تر باشد.

 

درست کردن جعبه هدیه با کاغذهای رنگی | جعبه‌ای از جنس کاغذهای رنگی ، جعبه کادو

منبع:jamejamonline.ir

درست کردن جعبه هدیه با کاغذهای رنگی

هنر در خانه

آرشیو

مدلهای کیک برای روز مادر | زیباترین کیک های روز مادر

مدلهای کیک برای روز مادر به مناسبت روز مادر تصاویری از شیک ترین کیک های مخصوص روز مادر را برای شما عزیزان آماده کردیم....