آشنایی با بازی محلی اَنبَرسُک لردگان آشنایی با بازی محلی اَنبَرسُک لردگان

آشنایی با بازی محلی اَنبَرسُک لردگان

بازیهای محلی شهر کرد, بازیهای محلی لردگان, بازی محلی

در این مطلب از ابرتازه ها شما کاربران عزیز را با بازی محلی اَنبَرسُک لردگان آشنا می نماییم. برای شناخت بیشتر این بازی قدیمی با ما همراه باشید.

بازیهای سنتی, بازیهای قدیمی, بازی محلی اَنبَرسُک لردگان

بازیهای قدیمی, بازی محلی اَنبَرسُک لردگان

اَنبَرسُک(انباسُک) در شوارز – لردگان

این بازی به صورت تیمی یا انفرادی برگزار می شود و اغلب به صورت انفرادی برگزار می شود، در این بازی بازیکنان چوبهایی را می تراشیدند به طوری که نوک آنها تیز شود. سپس در یک مکان مناسب که خاک مرطوبی داشته باشد یا نمناک بوده باشد به طوری که این چوبها، درون این خاک فرو رود(با آب پاشیدن روی زمین نیز می توان این شرایط را فراهم کرد) بازی را انجام می دهند.

در این بازی، افراد به صورت نوبتی، چوب خود را به زمین می زنند به این صورت که چوب را در دست گرفته، دست خود را بالا آورده و چوب را پرت می کنند به صورتی که چوب درون زمین فرو رود، سپس بازیکن یا بازیکنان بعدی، چوب خود را به همین صورت به زمین می زنند و هدف آنها این است که چوب یا چوبهایی که درون زمین هستند را با چوبی که خود به زمین می زنند، از زمین بکَنند

و اگر بازیکنی چنین می کرد، یعنی با زدن چوب خود به زمین به طوری که چوب او به درون زمین فرو برود و چوب یا چوبهای دیگر بازیکنان را از درون زمین در بیاورد و روی زمین بیندازد، صاحب آن چوب یا چوبهای به زمین افتاده می شد و بازیکنی که چوبش توسط چوب بازیکن دیگر می افتاد باید چوب خود را به آن بازیکن می داد.

 منبع:iranvillage.ir

بازیهای محلی

آرشیو

طریقه بازی پانتومیم + آشنایی با بازی جذاب پانتومیم

طریقه بازی پانتومیم بازی های سنتی, پانتومیم, پانتومیم چیست توضیح کوتاه: بازی کننده ها به شکل دو تیم، یارگیری می کنند. تیم اول یک...